Borcu Olana Yapılandırma Fırsatı

Borçları Anında Kapatmak Mümkün

Borcu olanlara müjde , Ekonomi Bakanı Naci Ağbal yaptığı açıklamaya göre mükelleflerin borçlarını ödemek için 31 Ekime kadar başvuru yapmasını istedi. Fakat Ekonomi Bakanı Naci Ağbal borçların ödenmesi için borç ödeme tarihin 31 Ekimden önce yapılmasını son güne bırakılmamasını istedi. Bir çok kişinin bu ekonomik düzensizlik içinde çok fazla borcunun olduğunu düşünerek, borçların erken kapatılması için geniş bir kesime hitap ettiler. Öğrenciden , sanayiciye , esnafa, işletmecilere ödeme kolaylığı sağlayarak çok geniş bir kesime ödeme kolaylığı sağlıyor. Milyonlarca insan borçlarını ödemek için başvuru yaptı.

Çok geniş bir kesime borçlarını ödeme imkanı sunan borç yapılandırması için borcu olan herkesin devletin yaptığı bu imkandan yararlanılmasını istedi.

Ödemede bazı borçların silinebileceği aktarıldı. Çok fazla borcu birikmiş kişilerin peşin ödeme yapmaları durumunda çok ciddi indirimler yapılırken taksitle ödeme yapan kişiler için haklarını kaybetmemeleri için mutlaka ödemelerinin ilk taksitinden itibaren düzenli ödeme yapmaları gerekiyor.

Özellikle RTÜK , genel sağlık sigortası, sosyal güvenlik destek primi, işsizlik sigortası, gümrük vergileri, idari para cezaları, askerlik, vergi cezaları, seçim, nüfus, karayolu geçiş ücreti gibi her türlü faiz , zam, gecikme, gecikme faizleri gibi pek çok kalemde yapılandırma fırsatı tanınacaktır.

Borçların erken kapatılarak bu fırsattan en kısa süre de tüm vatandaşların yararlanması iyi olacak. Bunun için başvuru yapmakta geç kalmayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*