İş Arıyorum

İş Arıyorum Seri İlanlar Şöför İşkur Posta İş İlanları Secretcv Bayanım Kocaeli Şöförluk

21 yüzyılda yaşanan ekonomik dalgalanmalar , iş yerlerinin kapanması, evlilik, kariyer beklentisi yüksek olması , maaşların evi geçindirecek kadar yeterli olmaması gibi pek çok nedenlerden ötürü bir çok insan işinden ayrılmak zorunda veya durumunda kalabiliyor. Şirketlerde yapılan mobingleri de unutmamak gerek. İnsanlar mesleklerini seçerken veya bir işe girerken uzun vadeli düşünmelidirler. Sadece günü kurtarmak , elime zaten aynı miktar da maaş geçecek diye her işe atlamamalı , şirket kendisine ne sağalar, ileri de ben buradan ne olabilirim , ne kadar yükselebilirimi düşünmelidir. Şirketlere girildiği zaman yönetici ve çalışma arkadaşları ile iyi geçinmelidir. Her gün yeni bir bilgi öğrenilmeli ve bu bilgiler çalışma arkadaşları ile paylaşılmalıdır. İş yerine çalışan birey uyum sağlamalı, kafasına göre davranıp ben öyle istiyorum dememeli. İş bulmak ve sürdürülebilir başarıyı elde etmek için takım çalışması yapılmalıdır.
Üniversite bitti , iş bulmak o kadar da kolay değildir. Genellikle global şirketlerde çalışmak kişiye sağlayacağı fayda, donanım açısından önemlidir. Kişi meslek seçerken takım çalışmasına mı yatkın yoksa bireysel çalışmaya mı bunu iyi bilmelidir. Mutlaka İş kura kayıt olumalıdır. İş kurun yönlendireceği şirketlere , sağlayacağı olanakları iyi değerlendirmek gerekir. İş kurun meslek edindirme kurslarına katılmakta fayda bardır.
Kamu personeli olmak isteniliyor ise KPSS ye girilmelidir.
Devlet teşvikleri iyi analiz edilerek hibe kredilerle kişi kendi işinin patronu olabilir. Hibe kredilerle kişi kendine çok güzel bir iş kurabilir.
Evde ise kurabiye yapıp satabilir.
Evinin bir odasını kiraya verip kendine kazanç sağlayabilir.
El işi yapıp gelin ve damat adaylarına satabilir.
Nikah şekeri, kıma gecesi süsleri hazırlayıp satabilir.
Fotoğrafçılık kursuna katılıp, düğün fotoğrafçısı, doğum fotoğrafçsı olabilir.
İnternet sitesi kurarak para kazanabilir
Aslında önemli olan kişinin ne istediği ve nerede mutlu olacağıdır.
Kişi yılmadan araştırma yaparak kendi yolunu çizmelidir.

1 geri izleme / bildirim

  1. Anında Para Kazanma Yolları | Kredipara.org Senetle Kredi, Borç Para, Kredi Notu Sorgulama, Acil Nakit

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*