KADIN GİRİŞİMCİLERE KREDİ VEREN BANKALAR

Kadınlara Anında Kredi Veren Bankalar, Bankaların Kadın Girişimcilere Verdiği Destek Paketleri

Kadınların ekonomiye katkıları her geçen gün artmaktadır. Kadınların çoğu doğum iznini ayrılarak işten çıkması veya çıkarılması, çalışma koşullarının ağır olması, çalışma saatlerinin ağır olması , maaşların kadınlara daha az verilmesi, yaşlarının ileri gitmesi, Türkiye deki direksiyonların başına masa başlarına  daha çok erkeklerin getirilmesi gibi pek çok nedenle çalışma hayatından ayrılmak zorunda kalıyorlar veya iş bulmakta zorlanıyorlar. Kadınları ekonomiye katkılarını artırmak isteyen pek çok finansal kurum ve banka kadınlara , girişimci kadınlara yönelik olarak kredi vermektedir. Bu gibi durumlar karşısında Türkiye’nin köklü bankaları Kadın Girişimcilerin yanın da yer alıyor. Kadın Girişimcilere Kredi Veren Bankaları Açıklayalım;

İŞ BANKASI 

Kadın girişimcilere yönelik olarak pek çok girişimci kadın kredisi vermektedir.  İş Bankası Türkiye’nin en saygın ve en köklü kuruluşlarından bir tanesidir. Kadın girişimcilere yönelik olarak Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile birlikte pek çok destek kredi sağlamaktadır.

ZİRAAT BANKASI

Ziraat Bankası Kadın girişimci paketi kapsamında EFT, Havle, Virman gibi konularda işlem ücreti almamaktadır. Kadın girişimciler uygun Kredi kartları ile onlara avantajlı Kredi kartları çıkarmakta ve 60 Ay’a kadar kredi vadesi tanıyarak , kadın girişimciler özel kredi çıkarmaktadır.

HALK BANKASI VE KOSGEB EL ELE 

KOSGEB verdiği bir çok eğitim ve seminerler sayesinde kurulacak iş KOSGEB ‘ uygun ise kredi verebiliyor. Halkbank ile beraber yürütüğü proje bazında 100.000 TL kadar krediyi kadınların hizmetine sunuyor. Bununu 30.000 TL si Hibe geri kalan 70.000 TL si 2 yıl taksit ödemelidir. Burada ki en güzel yaklaşım modeli Faiz ve ücretler piyasa değerinin % 30 altındadır.

YAPI KREDİ BANKASI

Yapı Kredi Bankası güvenin timsali olan banka. Kadın girişimciler yönelik olarak verdiği kredilerde erteleme seçenekleri ve verilen kredi taksitlerinin kişinin ödeme koşullarına uygun olmasını sağlayarak kadın girişimcilerin yanında olan bankaları arasında yer almaktadır.

DENİZBANK

80.000 TL ‘ye kadar krediyi girişimci kadınların hizmetine sunmaktadır. Ticari Kredi Kartı, DBS ( Doğrudan borçlandırma sistemi )ile kadınların ekonomiye katkılarını artıran bankalar arasında yer almaktadır.

TÜRK EKONOMİ BANKASI

Türkiye’nin Öğretmenler Bankası olarak bilinen en geniş şube ağına sahip bankası kadın girişimcilerin yanında yer almaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı , Türkiye İş Kurumu, ERBD (Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası) birlikte yürütüğü proje kapsamında  girişimci kadınlara finansal destek sağlamaktadırlar.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*