Kanuni Takipte Olan Kişiye Kredi ,Kredi Kartı veren Bankalar

Yasal Takipte Olan Kişiye Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar;

Bir çok insan hesapsızca tanımlanan kredi ve kredi kartı limitleri nedeni ile borç batağına sürüklenmektedir. Aslında tüketici kendisine tanımlanan kredi ve kredi kartı limitini kendi geliri ile orantılı olarak harcamalıdır. Bankalar ve aracı finansal kurumlar aslında tüketicinin acil paraya ihtiyacı olduğu durumlarda onların yanında olan can simitleridir.  Tüketici , kredi kartı ve kredi hamili olan kişi her aldığı kredi tutarını ve kredi kartı limitlerini dikkatle kullanarak yatırımlarını o yönde yapmalıdır. Alınan maaşlar ne yazık ki araba ve ev almaya Türkiye ekonomisi şartlarında yetersiz kalmaktadır. Verilen kredileri tüketici fırsata çevirerek iyi bir yatırım yapmalıdır. Örneğin gelişme değeri yüksek yerlerde ev alarak evini ileri de kiraya verebilir veya satabilirler. Bu anlamda alınan kredi ile iyi yatırım yapılmalıdır. Getirisi yüksek yerlere yatırım yapılmalıdır. Borcun borç kapanamayacağı bilgisini hatırlatmak isterim. Bir ekonomist olarak lütfen attığınız adımlardan emin olun. İşiniz sağlam değil fakat verilen maaş yüksekse hemen gidipte bankadan kredi çekmeyin . Verdiğiniz bilgiler ışığında bankalar kredinizi ve kredi kartınızı onaylayacak ya sonrası. Hacizle ve hapisle ceza almaya kadar gidebiliyor. Öncelikle kişi çalıştığı firmaya, işine ve kendisine güvenmeli. Sizi sizden iyi kimse bilemez.  Bu anlamda yapacağınız harcamaların , kazançların tek hakimi sizsiniz.

Ödemeleriniz düzenli olmazsa doğal olarak kredi veya kredi kartı onaylanma oranı da o ölçüde düşer. Daima kredi ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ödeyin. Örneğin ödeme zorluğuna düştüğünüz taktirde bankalar size asgari ödeme tutarını öde , kanuni takibe düşme , kredi süreçlerin çabuk onaylansın diye bir ibare koymuştur. Banka sözleşmelerinin içine , hem asgari ödeme tutarını ödemeyin, hem 90 gün borcunuzu ödemez iseniz anında yasal takip süreciniz başlamış olur. Asgari ödeme tutarını dikkatle ve özenle ödeyiniz. Ödeyemeyeceğiniz borçlar altına girmeyiniz. Yaptığınız her yanlış olay ve hareket kredi kayıt bürosu, Merkez Bankası, BDDK bilgisi dahilinde olduğunu unutmayın. Kanuni takibe girmiş olan kişiye ne yazık ki hiç bir banka ve finansal kuruluş kredi ve kredi kartı vermemektedir. Acil para kazanma yolları , Kara Liste, Para yardımı yapan kuruluş ve kişileri linkimize tıklayarak okuyabilirsiniz. Zaman zaman devlet kredi kartı ve kredi kartı borcu olan kişilere taksitle ödeme şartı ile kara listeden silme gibi kolaylıklar sunabilse de siz ayağınızı yorganınıza göre uzatın. Atasözleri ve deyişlerimizi unutmayınız.

1 yorum

2 geri izleme / bildirim

  1. Kredi Kartı Limiti Arttırma Yolları | Kredipara.org Senetle Kredi, Borç Para, Kredi Notu Sorgulama, Acil Nakit
  2. Kredi Kartındaki Puanları Nakit Paraya Çeviren Kurumlar | Kredipara.org Senetle Kredi, Borç Para, Kredi Notu Sorgulama, Acil Nakit

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*