Kara Liste Affı Yeniden Gündemde

Kara Liste Affı Yeniden Gündemde 2016 Kredi ve Kredi Kartı Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak

Eğer Türkiye Cumhuriyeti üzerindeki finansal kurum para depoları olarak bilinen bankalar üzerinden global anlamda da aynıdır aslında. Alışverişleriniz için kredi kartı, ihtiyaçlarınız için kredi seçenekleri gibi hizmetlerinden faydalanıp bankaya olan geri ödemede problem çıkardıysanız isteyerek istenmeyen sebeplerden dolayı 3 ay boyunca nakit ödeme sıkıntısı yaşandıysa bankaların kırmızı kalem yemiş kara listedeki negatif müşteri sınıfına girmiş oluyorsunuz. Daha sonrasında banka borcunuzu ödemediğiniz için yasal yollara başvurup size dava açıyor ve avukatları aracılığı ile size icralık cezalar kesilmesi için başvurularda bulunuyor. Sizin imzaladığınız sözleşmeler kısmında da aslında bu haklarını belirtiyorlar. Haksız duruma düşmemek için her türlü kendilerini garantiye alıyorlar. Ve o parayı sizden faiziyle geri almak için elinden geleni yapıyorlar. Daha sonrasında işlerini yoluna koysanız da hiç bir banka sizinle çalışmıyor çünkü bu Kara Liste tüm bankaların ortak bilgi havuzuna düşüyor. Ve sizde affı bekleyen bir birey oluyorsunuz.

Bu durumdan kurtulmak ve siciliniz temiz bir hale gelmesi için neler yapabilirsiniz bunlardan bahsedelim biraz. Yada devletin veya bankaların bu konu hakkında bir çalışması var mı af bekleyenlere bir müjdeli haber verilecek mi herkes bu haberi merak ediyor. İnsanlar kredi kartı kullanıyor ve harcamalarını bazen düşünmeden pervasızca yapabiliyorlar daha sonrasında ödeme günü gelince ödeyemeyince sürekli eksi puanlar hanelerine yazılıyor ve böylece ileri ki zamanlarda banka kullanımdan men ediyor ve faiziyle parasını geri alıyor. Ayrıca dükkanı olan küçük esnaf ticaret ve iş yeri kredisi çekip işlerini yoluna koymak istiyor hayati mesele düzeyinde bu konu hakkında hükümet ne gibi çalışmalar yapıyor yanıtlarını vereceğiz.

Bu konu hakkında yetkili siyasilerin çalışmalarını bizde merakla bekliyoruz. En son gelişmeleri sizlere buradan aktaracağız.

1 yorum

1 geri izleme / bildirim

  1. Kara Liste Affı 2016 Varmı Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak | Kredipara.org Senetle Kredi, Borç Para, Kredi Notu Sorgulama, Acil Nakit

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*