Kredi Dosya Masrafını Bankalardan Geri Almak İçin

Kredi Dosya Masrafını Geri Alarak Anında Nakit Para;

Bankalar tüketici olan kişilerden çekilen kredi miktarı ve türüne göre kredi dosya masrafı almaktadır. Kredi dosya masraflarını çıkan kanunların önderliğinde artık geri almak mümkün. Örneğin pek çok banka komisyon, dosya masrafı ,ipotek ücreti, yapılandırma ücreti gibi pek çok ücreti kredi çeken müşterilerinden almaktadırlar. Devlet artık 10 yıl geriye dönük olarak müşterilerinden alınan kredi masraf ücretlerini bankalardan geri alabilme kolaylığını artık ortaya sunmuştur. Artık her müşteri bankadan gidip kredi masraflarını geri alabilecek.

Öncelikle yapmanız gereken hangi bankadan kredi çektiyseniz , o banka şubesine giderek, dosya masrafımın iadesini yapmak istiyorum deyin. Oradan size çekmiş olduğunuz kredi türüne göre dosya masrafı geri iadesi ön talep formu verecekler . Bu formu doldurmanız gerekmektedir. Kredi dosya masrafını ödediğinizi gösterene makbuzunu alarak ilgili mercilere başvuru yapmanız gerekiyor. Kredi dosya masrafı kağıdını kaybetmiş iseniz banka görevlisinden bu dekontu tekrar talep edebiliyorsunuz.

Dosya Masrafını geri alabilmek için başvuru yapacağınız iletişim Noktaları;

  • İlçe tüketici hakem heyetine 2200 TL kadar başvuru yapabilirsiniz
  • Büyük şehirlerde ise 2200 ile 3300 TL arasında ödemeler için İl tüketici hakem heyetine başvuru yapabilirsiniz.

Yapmanız gereken bağlı bulunduğunuz yerlerdeki tüketici hakem heyetlerine gitmektir. Böylelikle sonuca ulaşabilirsiniz. Bu yerlere gittiğiniz taktirde memurlar sizi ilgili makamlara yönlendirecektir.

İşiniz sonuçlandıktan sonra kredi dosya masraf ücretini rahatlıkla alabilirsiniz.

 

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*