Kredi Kartı Başvuru

Kredi Kartı Başvuru Akbank Garanti Takip Formu Şartları Sonucu Vakıfbank Öğrenci İptali İçin Gerekli Belgeler

Dünyamızda baktığımız zaman cüzdanında ve cebinde bankaların sunmuş olduğu taksitli alışveriş ve parasız şekilde bir şey satın almak kartı olarak bilinen kredi kartının olmadığı kimse yok. Eskiden bankalar herkese kredi kartı vermezken sadece elit ve zengin müşterilere tanınan bir hizmet iken artık her keseye ve kişiye veriliyor. Ama hala kredi kartı alamayan vatandaşlar var. Başvuruları olumsuz sonuçlanıyor hatta olumsuz bir geçmişi olmamasına rağmen. Red cevabı gelince insanlar başka bankalarda da şansını deniyor. Ama bunların nedeni ise insanların yaptıkları başvururken ki hatalar oluyor. Peki kredi kartı başvurunuz reddediliyorsa ne yapmanız gerekiyor işte bunları açıklayacağız.

İlk önemli husus başvuru esnasında yapılan form doldurma işlemlerine hatalı veya eksik yada yanlış bilgi verme oluyor. Banka başvuruyu değerlendirirken verilen bilgiler ile sistemdeki bilgileri karşılaştırıyor ve kişinin yanlış bir beyan verdiğini tespit ettiğinde başvuruyu reddediyor.

Sabit bir adres sahibi olmamakta bankaların önem verdiği konulardan biri. Eğer kişinin yeri yurdu belli değilse banka o kişiyle çalışmak istemez. Banka borçlarını tahsil edebilmek ve ekstrelerine gönderebileceği bir ikametgah adresi olmasını ister. Eğer borcunuzu ödeyemezseniz icralık avukatlık olursanız size tebliğ edilecek bildirimler elinize ulaşmaz. Banka o kişinin peşine düşüp yerini tespit etmekle uğraşmak istemez.

Eğer çalıştığınız yerden aldığını maaşı yani gelir düzeyinizi forma düşük olarak yazarsanız banka borçlarını ödeyemez diye düşünerek size kredi kartı onayı vermez.

Kredi notunuz düşükse daha önce ödeme sorunları yaşadıysanız kredi kartı ve kredi ödemelerinizi düzenli yapmadıysanız kara listeye girdiyseniz yada kırmızı kalem yediyseniz ödemediğiniz borçlar yüzünden banka sizinle çalışmaz red cevabı verir. Olumsuz bir kişiyle kim çalışmak ister öyle değil mi?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*