Kredi Kartı Borçları Silinecek

Kredi Ve Kredi Kartı Borçlarını Yapılandırmak İçin Yapmanız Gerekenler

Milyonlarca insan bilinçsiz kredi  ve kredi kartı kullanımı neden ile borç batağına düşerken borçlarını kapamak üzere yapılandırmaya gidemiyordu. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek başkanlığında , Ekonomi Bakanı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı, Gümrük Ve Ticaret Bakanı, Ve Maliye Bakanından oluşan Gıda komitesi, gıda enflasyonundaki ani dalgalanmaları mercek altına alarak kişiye uygun ödeme planı çıkararak alınması gerekli tedbirler alınacak.  Merkez Bankası da işin başında yer alarak komiteyi yönetecek.Borçlarını zamanında ödeyemeyen vatandaşa daha fazla taksit seçeneği sunularak borçlarını zamanında ödeme imkanı sağlanarak ekonomi de rahat bir soluk alınacak.Vade sayıları artırılacak.

Kredi kartı taksit sınırı 9 aydan 12 aya çıkarıldı. Kredi kartı borç bakiyeleri yeniden yapılandırılmaya gidiliyor. 12 Taksit imkanı bazı ürünler de değişebiliyor. Taksit sayısı 12 olarak kalacak.

Kredi Kartı borçları 72 aya kadar yapılanacak,

Tüketici kredilerinde vade 48 ay olacak

Kredi Kartı limiti ise 5200 TL olacak.

Kredi Kartı Olan kişiler bundan sonra ödemeleri dikkatli yapmalıdır. En azından asgari ödeme tutarını düzgün ödemelidirler. Size bankaların sağlamış olduğu limitleri doğru kullanarak para kazanabilir iyi bir yatırım aracı olarak kullanabilirsiniz.

Kara Listede Olan Kişiye Kredi Kartı

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*