Kredi Notu Öğrenme

Kredi Notu Öğrenme Ücretsiz Halkbank SMS Vodafone Teb Ziraat İng Turkcell Ücreti Bank Avea

Kredi notu kişinin bankalardaki güven puanıdır. Eğer kişi TC vatandaşı ise ve Türkiye üzerindeki herhangi bir bankada hesabı varsa buralarda işlem yapıyorsa para çekip yatırıyorsa, kredi kartı kullanıyorsa, kredi çekmişse buradaki çalışmalarına kişinin kredi notu oluşur. Kredi Notu Türkiye’nin önde gelen bankalarının ortaklaşa olarak kurduğu Kredi Kayıt Bürosu‘nın datasında toplanmaktadır. Tüm bankalar ortak bilgi havuzunu kullanır. Daha önceden kredi notunu sadece bankalardaki çalışanlar görebiliyorken artık bu hizmet tüm herkese açık hale getirilmiştir. Kredi Kayıt Büro’sunun kurmuş olduğu internet sitesi ile cüzi bir ücret karşılığında sizde kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi Notunuzu öğrenmek için findeks.com adresine girip isim soyism tc kimlik no cep telefonu ve diğer bilgileri girerek sorgulama yapabilirsiniz. İlk açıldığında Findex ilk sorgulama ücretsiz yapılabiliyordu tanıtım amaçlı bu şekilde yapılmıştı daha sonrasında ücretli yapıldı.

Hayaller enfes gerçekler findeks sloganı ile reklam filmleri hazırlandı ve herkese ulaşılması sağlandı. Kredi Notu önemlidir. Örneğin bir bankadan kredi kartı kullanıyorsunuz ve ödemelerinizi düzenli yapıyorsunuz ileri ki dönemlerde herhangi bir ihtiyaç anında kredi başvurusu yaptığınızda sizin geçmiş ödemelerinize bakıldığında düzgün ve düzenli görüleceği için size kredi çıkartılır. Kredi tutarı ise sizin geliriniz ile alakalıdır. Örneğin siz gelir belgesi olarak yüksek bir tutar verebilirseniz size yüksek tutarda kredi çıkartılabilir Konut kredisi gibi örneğin. Ama çok yüksek bir gelir belgesi getirmezseniz ihtiyaç ve taşıt kredisi çekebilirsiniz. Tabi bu bankada çalışan müşteri temsilcisinin kararına da bağlı çoğu zaman dış görünüş ve iletişim ile de karara varıyorlar. Bu yüzden düzgün bir giyinim ve diksiyon ile gitmenizde fayda var tabi sizin için bu kredi önem taşıyorsa bu şekilde özen göstermelisiniz. Kredi notunuz ödemeleriniz düzgün değilse veya kredi kartı vs bankada finansal para alışverişleri yapmıyorsanız çok yüksek olmaz veya tam oluşmamıştır. Bu yüzden oluşmasını ve yüksek olmasını istiyorsanız kredi kartı kullanın ufakta olsa alışverişler yapıp faal halde tutun. Kredi Notu Öğrenme işlemleri için sitemizden faydalanabilirsiniz.

4 yorum

 1. Murat kartal kırıkale samsuna da geçebilirim isterseniz yaş 28
  Mesleğim aşçı
  Evliyim
  2.500 aylık
  Bankaya sorun yaşadım kapatim ama e devlet de gözüküyor dosya kapama ücreti ni vermediğim için.
  Kapatmak ta olduğum kart ve taksitlerim var
  20.bin tl ihtiyacım var
  Aylık 400 öderim
  48 ay vade olursa her türlü ben bu 20 bin TL yi öderim ihtiyacım var.

3 geri izleme / bildirim

 1. Senetle Para Veren Kurumlar | Kredipara.org Senetle Kredi, Borç Para, Kredi Notu Sorgulama, Acil Nakit
 2. Hızlı Kefilsiz , Teminatsız Kredi Veren Bankalar | Kredipara.org Senetle Kredi, Borç Para, Kredi Notu Sorgulama, Acil Nakit
 3. Sicili Bozuk Kişiye Kredi 2017 | Kredipara.org Senetle Kredi, Borç Para, Kredi Notu Sorgulama, Acil Nakit

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*